Csak kevesen tudják, hogy mi is lehetett a frászkarika, és egyáltalán mi a frász? A megfejtésért a régi magyar szavak között kell kutakodni, nem is sokáig.
Bárdosi Vilmos: Szólások, közmondások eredete című munkájában rátalálhatunk a válaszra.
Eszerint a frász a régi magyar nyelvben a különféle görcsrohamok, így az epilepszia elnevezése volt, amit a néphit szerint egy varázserejű eszközzel, a frászkarikával gyógyították főleg kisgyerekeknél.
Ez a gyógyító eszköz nem csak nálunk volt ismert, több fajtája is létezett szerte Európában.
A legelterjedtebb egy gyúrt tésztából sütött, hosszúkás alakú perec volt, amelyet akkorára készítettek, hogy egy kisgyerek könnyen átfért rajta. A perecet kilenc napon át kilenc helyről kért lisztből, szenteltvízzel gyúrt tésztából készítették, majd átbújtatták rajta a rohamokkal küzdő kisgyereket. A kilences szám a várandósság kilenc hónapját jelentette, míg az átbújtatás az újjászületést, vagyis ezzel a kezeléssel a beteg másodszor is világra jött, most már remélhetően egészségesen.
Te már biztos nem hiszel a frászkarika vagy más csodaszer erejében, amikor az egészségedről van szó, de biztos lehetsz a Testszerviz Kulcs könyveiben!
A Testszerviz Kulcs könyvek stabil, kipróbált tudással vannak tele, és akár kézikönyvként is használhatod őket, ha meg akarod érteni a szervezeted működését, és tudni szeretnéd, hogy mit tehetsz magadért vagy éppen valamelyik családtagodért, akinek az egészsége fontos számodra!