Most akkor tényleg kellenek a táplálék-kiegészítők? Állandó kérdés ez és folyamatos viták tárgya. És a vitaminok mennyisége, hogy mi a szükséges, mennyi az elég. Az elmúlt hetekben jött a hír például, hogy a javasolt D-vitamin beviteli mennyiséget a duplájára emelték. Akkor most hogy is van ez?
A múlt pénteken, december 10-én az Indexen megjelent egy újabb cikk arról, hogy a gyümölcsök és zöldségek már elvesztették tápanyagtartalmuk nagy részét.
Ez nem új észrevétel, már 2004-ben megjelent egy tanulmány, ami az USA-ban vizsgálta ezt az 1950 és 1999-ig terjedő időszakban.
Ha a rendelkezésre álló kutatási adatokat megnézzük, akkor az Index cikke talán túloz azzal, hogy egyszerűen kijelenti, hogy a gyümölcsök és zöldségek
„AZ ELMÚLT ÖTVEN ÉVBEN TÁPANYAGTARTALMUK NAGY RÉSZÉT ELVESZTETTÉK”.
Valóban tény, hogy a tápanyagvesztés létező dolog, de ennek mértéke függ attól, hogy milyen fajtákat és hol vizsgálnak.
A nagyüzemi növénytermesztésű gyümölcsöknél és zöldségeknél jelentősebb ez a veszteség, míg a biogazdaságokban termesztettek tápanyagokban gazdagabbak. De nem mindenki engedheti meg megának a bio minősítésű termékeket, és a csökkenés ténye – bár eltérő mértékben –, de rájuk is igaz.
A tápanyagcsökkenés talán legismertebb jelképe lehet a tökéletesen kerek, halványpiros, seízű paradicsomok a boltok polcain. Ennek a „paradicsomként eladott” nagyüzemi terméknek a tápanyagtartalma köszönőviszonyban sincs a piacokon kapható háztájinak, és még az is lehet, hogy az ilyen termesztésű növények még napot se láttak soha.
Mindezek ellenére ne szokjunk le a gyümölcs és zöldségfogyasztásról, mert ez még mindig fontos része egy jó étrendnek.
De tudnunk kell, hogy a gyümölcsök és zöldségek önmagukban nem biztosítják a szervezetünk számára szükséges összes tápanyagot.
Éppen ezért fontos az, hogy naponta egészítsük ki a tápanyagbevitelünket jól hasznosuló vitamin és ásványi anyag termékekkel.
Ilyen nagyszerű tápanyagforrás a Vitalissimo webáruházban elérhető folyékony
Bátran megrendelhetjük bármelyik terméket, nem fogunk csalódni benne. Svéd minőségi alapanyagokból!
Ezeknek a folyékony készítményeknek a felszívódása sokkal jobb, mint a hagyományos tablettáké vagy kapszuláké. A mérések szerint többszörös felszívódás érhető el. Azoknál különösen ajánlott, akik emésztési és felszívódási problémákkal küzdenek.
Az egészséges étrend kialakítása érdekében annak a tudása is fontos, hogy milyen gyümölcsben és zöldségben milyen tápanyagtartalom van, azaz egyáltalán mit várhatunk attól, amikor megeszünk egy almát vagy valamilyen főzeléket.
A Kulcs a tápanyagokhoz című könyvemet pontosan ezért írtam meg.
A könyvben nem csak az egyes gyümölcsöknek vagy növényi ételalapanyagoknak a tápanyagtartalma olvasható, hanem benne vannak a húsok és belsőségek tápanyagleírásai is.
A könyv kiemelten foglalkozik azokkal a főzési és sütési eljárásokkal is, amik kíméletesebbek a tányérra kerülő ételösszetevőkhöz.
Így nem csak egy „tápanyag kézikönyv” lesz az Olvasó kezében, de egy főzési segítség is, ami alapján már nem okoz gondot a szakácskönyvekben kínált ételreceptek „mögé nézni”, és ez alapján tudni azt, hogy mennyi vitamin és más hasznos tápanyag kerülhet a szervezetünkbe a kiválasztott étel elkészítése után.
A Kulcs a tápanyagokhoz című könyvvel együtt érdemes megrendelni
az Élet írta szakácskönyv egészséges receptgyűjteményét is.
Ez a remek szakácskönyv kiváló karácsonyi ajándék a fenyőfa alatt!
Nem csak egy könyvet ajándékozol, hanem az egészséges táplálkozás esélyét is!