A megszokott, cukorban és feldolgozott élelmiszerekben és ételekben bővelkedő táplálkozásunk során a szervezetünk cukorból nyeri az energiát.
Az inzulin szerepe
Ebben nagy szerepe van az inzulin nevű hormonunknak, amit a hasnyálmirigyünk termel. Ennek a hormonnak a fő feladata a vérben keringő, üzemanyagként szolgáló cukor bejuttatása a sejtjeikbe.
Ilyenkor a sejtekben levő parányi energiatermelő sejtszervecskék, a mitokondriumok a cukorból nyert szénből és oxigénből állítanak elő energiát amellett, hogy a folyamat során szén-dioxid és víz keletkezik.
Ekkor az ételként elfogyasztott cukor és keményítő bőségben áll rendelkezésre, és az inzulin arról is gondoskodik, hogy a sejtek csak cukorból nyerjenek energiát.
Az el nem raktározott és elhasznált cukorból a májunk zsírsavakat készít, amik hasonlóak az ételként megevett zsír vagy olaj alkotórészeihez. Így a májunk a feleleges cukrot átalakítja olyan formára, ami végül a zsírszöveteinkben elraktározható. Ezért hizlal a sok cukor és keményítő.
Ha valaki a cukros és keményítős ételek (például sütemények, tészták stb.) mellett sok zsírt vagy zsírosat is eszik, akkor ez természetesen szintén hozzájárul a hízáshoz.
Zsírégetés
A testünk a cukron kívül képes az ételben elfogyasztott és a zsírszövetekben eltárolt zsírt is üzemanyagként használni, ha megvannak ehhez a feltételek. Egy ilyen feltétel az, hogy a már említett inzulin nevű hormonnak alacsony szinten kell maradnia.
Mivel a sejtjeinkben végbemenő „zsírégetésnek”, azaz energiatermelésnek nagyon összetett feltételrendszere van, ezért ennek teljes feltérképezése nagyon fontos ahhoz, hogy csökkenteni tudjuk a már évek alatt a hasunkon vagy más testrészeinkben levő teli zsírraktárakat.
Így érhetük el tartós és végleges testsúlycsökkentést.
Ezért írtam meg a Kulcs a zsírégetéshez című könyvet, ami tartalmazza azokat a tudnivalókat, amik ahhoz kellenek, hogyan tartsuk kézben a testsúlyunkat problémamentesen úgy, hogy ne kelljen időnként magunkat sanyargatva fogyókúráznunk.
Kulcs a fogyáshoz = Kulcs a zsírégetéshez