Az alábbi részlet a Cél a 100 év! című Testszerviz könyvből való:
„Gyerekkor
A gyerekek étrendje szorosan követi a család étkezési szokásait és a társadalmi környezet kínálta étkezési lehetőségeket. Ekkor alakulnak ki a kedvenc ételek, sütemények.
A családi összejövetelek, ünnepek, látogatások a nagyszülőknél mindig hoznak valami finomságot is, azaz süteményt az asztalra.
Ki ne emlékezne szívesen a nagymama pogácsájára, almáspitéjére vagy túróslepényére?
A gyerekkorban fontos szerepe van a közétkeztetés színvonalának, az iskolai menzákon nyújtott ételkínálatnak. Ezt sajnos az olcsó alapanyagok jellemzik: ezek a finomított lisztekből készült pékáruk és tésztafélék, valamint a rizs és a burgonya, mint fő köret a tésztákon kívül. Általában ritkán kerül zöldség a hús mellé.
Ilyenkor nagy a szülők felelőssége, hogy legalább otthon kapjon a gyerek zöldségeket, gyümölcsöket, bár azzal is tisztában vagyunk, hogy ez nehéz probléma, mivel a gyerekeknél ekkorra már kialakult az édesszájúság, ami már a túlzott cukor- és finomított szénhidrátfogyasztás egyik biztos jele.
Kamaszkortól a felnőttkorig
Ahogy az ember egyre önállóbbá válik, és egyre több zsebpénzre tesz szert, annál inkább megnő a vásárlóereje is, és ezt annál jobban kihasználják az ízfokozóval dúsított gyorséttermek, török-görög-kínai büfék és pizzériák kínálatát. Megannyi lehetőség adódik a gyorsan felszívódó, általában cukros és olcsó zsírokban tocsogó ételek megkedveltetésére. És természetesen ezekhez a menükhöz egy cukros üdítő, kóla a menő.
A fiatalokat megcélzó vidám és életteli reklámok szintén ezeket az ételeket, italokat népszerűsítik gőzerővel.
Amikor az emberi szervezet az intenzív növekedés és hormonális átalakulás idejét éli (ez a kamaszkor), általában nem látszanak meg rajta a túlzott cukor- vagy szénhidrátfogyasztás korábban felsorolt káros hatásai, bár ilyenkor már lehetnek olyan – nem feltétlenül túlsúlyban megnyilvánuló – tünetek, mint a ködös fej, a tanulási problémák, a kedvetlenség, illetve a lányoknál jelentkező görcsös vagy rendszertelen menstruáció.
Ifjúkor és felnőttkor
Ekkora már kialakul az ember szokásos étrendje, ami egyáltalán nem nevezhető egészségesnek. Itt különösen fel kell hívni a figyelmet a 20. század derekától egyre jellemzőbb „rohanó életvitelre”, amit a „nincs időm semmire”-érzés hat át.
Így nincs időnk enni, otthon főzni, friss zöldségért, gyümölcsért a helyi piacra járni.
Főleg a nagyvárosi életre jellemző a munkahelyre menet „útközben bekapok valamit” reggeli szituáció, amely nagy forgalmat biztosít az utcára nyíló, főleg pékárut és cukros üdítőt, kávét kínáló árusítóhelyeknek, kávézóknak.
Sajnos napközben vagy hazafelé sem sokkal jobb a helyzet. Még jó, ha a család este együtt vacsorázik, amely így a legjelentősebb étkezéssé vált, pedig ezután már a lefekvés jön, amikor a szervezet az összes elfogyasztott ételben levő energiát adó tápanyaggal nem tud semmit sem kezdeni, így aztán az elraktározott kilók egyre csak gyarapodnak…”
A Cél a 100 év! című Testszerviz könyvben Rippel Ferenc artistaművész és természetgyógyász saját példáján mutatja be a saját életmódváltásakor megtapasztalt buktatókat.
Ez a könyv egy összegző mű is, amelyből megtudhatod, hogy mit tehetsz magadért, és mit tud segítségül nyújtani a Testszerviz. A könyvből megismerheted a Testszerviz alapításának a történetét, és azt, miként lépett rá a siker útjára!
Ehhez a nagyszerű könyvhöz most mellé adjuk az Élet írta szakácskönyvet, amit méltán neveznek alakformáló szakácskönyvnek is. Ez a két könyv egy igazán nagyszerű páros a kezdő és haladó életmódváltóknak!
Az életmódváltás megkönnyítendő a Testszerviz Vitalissimo webáruház széles termékkínálattal áll a rendelkezésedre!
Nem kell nagyítóval nézned a címkéket az élelmiszerboltok polcainál!
Bátran válogass az egészséges termékeink közül!
Az egyik kiemelt partnerünk a MYROBALAN,
amelynek termékcsaládja a tibeti gyógyászat ősi tudását nyújtja neked!