Szerzőtársammal, Szabados Pállal komolyan elgondolkoztunk azon, hogy a nemiség, a szexualitás bekerüljön-e a könyvbe és ha igen, hogyan. Végül úgy döntöttünk, hogy nem tehetjük meg azt, hogy kihagyjuk az élet e fontos területét, amely nagyon sok a probléma, „félsz” forrása.
A régen elmúlt korok a legszigorúbb tabuként kezelték ezt a részét az életnek. Az érzelmeink, belső világunk megmutatása a társunk, párunk felé nem kellene, hogy tabu legyen. Ahogy a gyermekeink megfelelő felvilágosítása sem, hiszen őket is meg kell tanítani arra, hogyan lehet boldog párkapcsolatuk.
Hogyan lehetne valaki igazán boldog, ha alapvető információi hiányoznak a szexualitás terén? Hogyan érhető el kiegyensúlyozott párkapcsolat és stabil, boldog családi légkör, ha nem beszélünk az érzelmeink kimutatásáról?
Sajnos a környezetemben is azt tapasztaltam, hogy sokszor házasságok, családok mennek tönkre, mert nincs jól kezelve ez a terület az életükben. A mai világunk túlságosan gyakran esik a szélsőségek csapdájába. Így van ez a szexualitás terén is.
Azt hiszem sokan egyetértenek velem, ha azt mondom, hogy gyakori az öncélú, nemiségre építő reklám, film, videoklip, amelyek láttán a nagyanyáink biztosan a föld alá süllyednének. Tévedés ne essék, én is mai modern nőnek tartom magam, viszont úgy gondolom, hogy sokszor már túlzásokat tapasztalunk ezen téren.
Úgy gondolom, hogy az egyik végletből, a teljes elhallgatásból ma már átcsaptunk a másik végletbe, a felelőtlen kitárulkozásba. Ez azt mutatja számomra, hogy még mindig nem tudjuk jól kezelni a szexualitást, még nem tudjuk elérni a harmóniát a nemiség terén.
A könyv szexualitással kapcsolatos fejezetén keresztül az olvasó megérti a női test működését a nemiségének szemszögéből, és olyan támpontokat kap, melyek segíthetnek neki a párkapcsolatában.
Nekünk, szerzőknek a célunk ezzel az volt, hogy segítsük a jól működő, harmonikus párkapcsolat kialakítását és hosszú távú fenntartását, hiszen ha egy nő boldog, akkor mindenki az a családban!