Természetesen a hivatalos járványügyi előírások pontos betartása mellett mi magunk is megtehetünk néhány fontos dolgot azért, hogy egészségesek maradjunk.
A Corona-vírus első sorban az idős és krónikus betegségben szenvedőkre, illetve a legyengült immunrendszerrel rendelkezőkre veszélyes.
A 40 év alattiak esetében a súlyos megbetegedések aránya statisztikailag alig mérhető.
Néhány lépés, amit érdemes megtenni:
1. Az immunrendszer erősítése – itt olyan tápanyagokról beszélünk, melyek zöldségekben, gyümölcsökben, vitamin és ásványi anyagokban dús ételekben vannak. Ezek az úgynevezett superfood-ok.
2. Csökkentsük az immunrendszert romboló cukor és finomított szénhidrátok bevitelét. Döbbenetes, hogy 4-szer annyi cukrot vásároltak fel az emberek most, mint általában. A cukor és finomított szénhidrátok a vírusok elszaporodásának a táptalajai. Ezek a tápanyag nélküli cukorforrások gyengítik az immunrendszert. Keressünk cukor és gyorsan felszívódó szénhidrát mentes ételeket, tésztákat, liszteket.
3. Igyunk bőségesen vizet – a kevés vízfogyasztás az orr és száj nyálkahártyák kiszáradásához vezetnek, így a vírusok számára könnyű bejutási pontok lehetnek.
4. Minden alkalommal, amikor utazunk, boltba megyünk, érintkezünk másokkal ajánlott az alapos, melegvizes szappanos kézmosás. Az alapos szappanos vagy más fertőtlenítőszeres kézmosás elpusztítja a vírusokat.
5. A meleg ételek ilyenkor biztonságosabbak, mivel a legtöbb vírus és más kórokozó 27-30 fok feletti hőmérsékletnél elpusztul. Ezért például javasolt a szobahőmérsékletű víz fogyasztása, és kerülendőek a hideg italok.
6. Ha nem érezzük magunkat jól, vagy bármi tünetet tapasztalunk (gyengeség, láz, rossz közérzet, felső légúti probléma stb), inkább maradjunk otthon. Ha súlyosbodnak a tünetek, akkor kérjünk telefonon orvosi segítséget, ne ücsörögjünk órákat egy rendelőben.
7. Igyekezzünk segíteni az idős hozzátartozókon azzal, hogy megoldunk helyettük pár egyszerű dolgot: ilyen a bevásárlás, ügyek intézése, gyógyszertári beszerzések stb. Ők inkább a friss levegőn sétáljanak egyet, és ne menjenek forgalmas helyekre, lehetőleg kevesebbet érintkezzenek másokkal.
8. Szedjünk vitaminokat – főleg a C-vitamin, D-vitamin azok, amik ezekben az időkben erősítik az immunrendszert. Ezek közül is a természetes alapanyagokból készülteket javasoljuk.
9. Igyekezzünk a józan ész talaján maradni és a hírekből azokat vegyük figyelembe, melyek tényeket közölnek. A „mi lesz ha” és ilyen jellegű spekulációk jelentősen ronthatják a kedvünket, mentális állapotunkat.
10. Ismerjük meg a vírusok, az immunrendszer működését, értsük meg a folyamatokat, hogy egész évben képesek legyünk magas szintű testi védekezési rendszer fenntartására.
Ebben segítségedre lehet a
Kulcs az Immunrendszerhez könyvünk.